Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Лазаров: Горд сум на тоа што момците го прикажаа денес

-Реклама-

Репрезентацијата на Македонија со пораз го започна Европското првенство. Подобра од нашата репрезентација денес беше Словенија (27:25), но сепак ние не разочаравме.

Реклама

Кога се ќе се собере се добива впечаток дека Словенија на искуство го доби натпреварот со нашата подмладена репрезентација. Задоволство од она што го прикажавме на теренот по мечот истакна и Лазаров.

-Реклама-

„Горд сум на тоа што го прикажаа момците денес. Словенија е репрезентација која има играчи во најдобрите тимови во Европа. Секако дека сум разочаран затоа што мислам дека заслуживме најмалку бод, па и два.

-Реклама-

Физички ги уморивме и ги надигравме, на крајот како да не верувавме дека можеме да победиме.

Се обидов да ги убедам, но не усепав и тоа единствената работа од која сум разочаран. Тоа што треба сега да го направиме е да го заборавиме овој натпревар и да се спремиме за следните два“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Лазаров: Горд сум на тоа што момците го прикажаа денес

-Реклама-

Репрезентацијата на Македонија со пораз го започна Европското првенство. Подобра од нашата репрезентација денес беше Словенија (27:25), но сепак ние не разочаравме.

Реклама

Кога се ќе се собере се добива впечаток дека Словенија на искуство го доби натпреварот со нашата подмладена репрезентација. Задоволство од она што го прикажавме на теренот по мечот истакна и Лазаров.

„Горд сум на тоа што го прикажаа момците денес. Словенија е репрезентација која има играчи во најдобрите тимови во Европа. Секако дека сум разочаран затоа што мислам дека заслуживме најмалку бод, па и два.

Физички ги уморивме и ги надигравме, на крајот како да не верувавме дека можеме да победиме.

Се обидов да ги убедам, но не усепав и тоа единствената работа од која сум разочаран. Тоа што треба сега да го направиме е да го заборавиме овој натпревар и да се спремиме за следните два“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО