Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИЗемјотрес почувствуван во Македонија!

Земјотрес почувствуван во Македонија!

-Реклама-


Земјотрес со интензитет од 4,2 степена според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во Албанија, со епицентар на девет километри од местото Тропоја соопштуваат од Сеизмолошкиот оддел на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија на Црна Гора.

Земјотресот е почувствуван и во Македонија, како и јужниот дел на Србија и Црна Гора.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Земјотрес почувствуван во Македонија!

Реклама


Земјотрес со интензитет од 4,2 степена според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во Албанија, со епицентар на девет километри од местото Тропоја соопштуваат од Сеизмолошкиот оддел на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија на Црна Гора.

Земјотресот е почувствуван и во Македонија, како и јужниот дел на Србија и Црна Гора.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО