Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Скандал: Роналдо скрши телефон на момче со аутизам, па се извини

-Реклама-


Манчестер Јунајтед загуби на гостувањето кај Евертон на „Гудисон Парк“ со 1-0. Овој резултат беше разочарување за симпатизерите, меѓутоа и за фудбалерите и сите членови на клубот.

Бесен по последниот судиски свиреж беше и Кристијано Роналдо. Португалецот на заминувањето од теренот во бес турна телефон од раката на млад фан на Евертон и истиот се скрши, па ѕвездата стана мета на критики.

Бесната реакција на Кристијано Роналдо:

Реклама

-Реклама-

Мајката на момчето Сара Кели даде изјава по натпреварот за „Liverpool Echo“ и откри дека момчето Џејкоб е аутистично и дека ова му е прв натпревар во животот што го гледал во живо, па снимил сè околу него како спомен, а тоа го вклучило и враќањето на играчите кон соблекувалните.

-Реклама-

По овој испад, фудбалерот на Манчестер Јунајтед се извини преку социјалните мрежи, каде што напиша:

„Никогаш не е лесно да се носиш со емоциите во тешки моменти. Како и да е, секогаш мора да почитуваме, да бидеме трпеливи и пример за младите кои ја сакаат оваа игра.

Сакам да се извинам за мојот испад, ако е можно, сакам да го повикам младиот фан да нè гледа на „Олд Трафорд“ како знак на фер-плеј и спортско однесување“.

Роналдо оваа сезона одигра 25 натпревари во Премиер лигата, постигна 12 гола и запиша три асистенции.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Скандал: Роналдо скрши телефон на момче со аутизам, па се извини

-Реклама-


Манчестер Јунајтед загуби на гостувањето кај Евертон на „Гудисон Парк“ со 1-0. Овој резултат беше разочарување за симпатизерите, меѓутоа и за фудбалерите и сите членови на клубот.

Бесен по последниот судиски свиреж беше и Кристијано Роналдо. Португалецот на заминувањето од теренот во бес турна телефон од раката на млад фан на Евертон и истиот се скрши, па ѕвездата стана мета на критики.

Бесната реакција на Кристијано Роналдо:

Реклама

Мајката на момчето Сара Кели даде изјава по натпреварот за „Liverpool Echo“ и откри дека момчето Џејкоб е аутистично и дека ова му е прв натпревар во животот што го гледал во живо, па снимил сè околу него како спомен, а тоа го вклучило и враќањето на играчите кон соблекувалните.

По овој испад, фудбалерот на Манчестер Јунајтед се извини преку социјалните мрежи, каде што напиша:

„Никогаш не е лесно да се носиш со емоциите во тешки моменти. Како и да е, секогаш мора да почитуваме, да бидеме трпеливи и пример за младите кои ја сакаат оваа игра.

Сакам да се извинам за мојот испад, ако е можно, сакам да го повикам младиот фан да нè гледа на „Олд Трафорд“ како знак на фер-плеј и спортско однесување“.

Роналдо оваа сезона одигра 25 натпревари во Премиер лигата, постигна 12 гола и запиша три асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО