Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Mаж кој бил пријавен за исчезнат, пронајден мртов

-Реклама-


Жител на Делчево, кој бил пријавен за исчезнат, вчера е пронајден мртов покрај пат во близина на селото Киселица, соопшти полицијата.

„ На 09.04.2022 во Полициската станица Делчево било пријавено дека покрај патот во с.Киселица, делчевско, бил пронајден починат Ѓ.И.(54) од Делчево, за кој на 08.04.2022 неговата сопруга пријавила дека се оддалечил од домот. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството“, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Делчево.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Mаж кој бил пријавен за исчезнат, пронајден мртов

-Реклама-


Жител на Делчево, кој бил пријавен за исчезнат, вчера е пронајден мртов покрај пат во близина на селото Киселица, соопшти полицијата.

„ На 09.04.2022 во Полициската станица Делчево било пријавено дека покрај патот во с.Киселица, делчевско, бил пронајден починат Ѓ.И.(54) од Делчево, за кој на 08.04.2022 неговата сопруга пријавила дека се оддалечил од домот. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството“, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Делчево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО