Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Денеска нови цени на горивата

-Реклама-


Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на горивата.

Во четвртокот РКЕ одлучи цената на горивата да не се менува.

Ова се актуелните цените на нафтените деривати:

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,00 ден/лит
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 82,00 ден/лит
Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 78,50 ден/лит.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Денеска нови цени на горивата

-Реклама-


Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на горивата.

Во четвртокот РКЕ одлучи цената на горивата да не се менува.

Ова се актуелните цените на нафтените деривати:

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,00 ден/лит
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 82,00 ден/лит
Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 78,50 ден/лит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО