Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

(ФОТО) Ова е првоосомничениот за yбиcтвo на Денис Тот, има богaто кpиминалнo досие во Словенија

-Реклама-


28 годишниот Ангело Ѓоргиевски кој е првоосомничен за претепување на хрватскиот ракометар Денис Тот кој им подлегна на повредите, е веќе осудуван во Словенија. Имено, како што објави порталот „24 Инфо“ тој е осуден за трговија со дрога.

Исто така, „24 Инфо“ дознава дека Ѓоргиевски во јуни 2016 година во центарот на градот Марибор каде е роден, направил тешка сообраќајка со својот автомобил удрил во пет паркирани автомобили по што избегал, но набргу бил фатен.

По Ѓоргиевски е распишана централна потерница, што значи дека полицијата смета дека тој е во земјава. Но, бидејќи живее во странство, постои можност да ја има напуштено државава.

Реклама

-Реклама-

Извор 24info.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Ова е првоосомничениот за yбиcтвo на Денис Тот, има богaто кpиминалнo досие во Словенија

Реклама


28 годишниот Ангело Ѓоргиевски кој е првоосомничен за претепување на хрватскиот ракометар Денис Тот кој им подлегна на повредите, е веќе осудуван во Словенија. Имено, како што објави порталот „24 Инфо“ тој е осуден за трговија со дрога.

Исто така, „24 Инфо“ дознава дека Ѓоргиевски во јуни 2016 година во центарот на градот Марибор каде е роден, направил тешка сообраќајка со својот автомобил удрил во пет паркирани автомобили по што избегал, но набргу бил фатен.

По Ѓоргиевски е распишана централна потерница, што значи дека полицијата смета дека тој е во земјава. Но, бидејќи живее во странство, постои можност да ја има напуштено државава.

Извор 24info.mk

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО