Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИТPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: 3агина мотоциклист на само 25 годишна возраст

ТPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: 3агина мотоциклист на само 25 годишна возраст

-Реклама-


На 10.04.2022 во 16.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Велес, во близина на с.Катланово, скопско, мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.П.(25) од Скопје, излетал надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата на местото на настанот починал мотоциклистот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

ТPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: 3агина мотоциклист на само 25 годишна возраст

Реклама


На 10.04.2022 во 16.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Велес, во близина на с.Катланово, скопско, мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.П.(25) од Скопје, излетал надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата на местото на настанот починал мотоциклистот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО