Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

ТPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: 3агина мотоциклист на само 25 годишна возраст

-Реклама-


На 10.04.2022 во 16.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Велес, во близина на с.Катланово, скопско, мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.П.(25) од Скопје, излетал надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата на местото на настанот починал мотоциклистот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: 3агина мотоциклист на само 25 годишна возраст

-Реклама-


На 10.04.2022 во 16.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Велес, во близина на с.Катланово, скопско, мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.П.(25) од Скопје, излетал надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата на местото на настанот починал мотоциклистот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО