Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Син се обидел да си го убие својот татко

-Реклама-СВР Битола, до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против Ј.А (33) од село Барешани, битолско, поради постоење на основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во обид“ по член 123 во врска со член 19 и „загрозување на сигурноста“ по член 144 од Кривичниот законик.
Како што информираат од МВР, на 25-ти овој месец околу 09.00 часот во семејната куќа во село Барешани, пријавениот со остар предмет му нанел повреда на неговиот татко Ѓ.А. (58), по што му одзел пари. Набргу потоа, Ј.А. бил пронајден и лишен од слобода. (МИА)- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Син се обидел да си го убие својот татко

РекламаСВР Битола, до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против Ј.А (33) од село Барешани, битолско, поради постоење на основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во обид“ по член 123 во врска со член 19 и „загрозување на сигурноста“ по член 144 од Кривичниот законик.
Како што информираат од МВР, на 25-ти овој месец околу 09.00 часот во семејната куќа во село Барешани, пријавениот со остар предмет му нанел повреда на неговиот татко Ѓ.А. (58), по што му одзел пари. Набргу потоа, Ј.А. бил пронајден и лишен од слобода. (МИА)Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО