Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

НЕ ЗНАМ КОЈ Е ВИНОВЕН, НО ЗНАМ ДЕКА МОЕТО ДЕТЕ ГО НЕМА: Тажната исповед на таткото на Кристина која беше прегазена од автобус на Малта, ЕВА ШТО ДРУГО КАЖУВА

-Реклама-
-Реклама-

Србите кои живеат и работат на Малта се во шок по страшната вест дека синоќа во градот Мдина починала Кристина Живановиќ (23), по потекло од Сокобања.Во несреќната девојка удрил автобус на Малта Транспорт и таа на лице место им подлегнала на повредите. Во текот на вечерта, откако ја завршила смената на работа, Кристина заминала на обука за нова работа. Околу 23 часот и 45 минути, кога ги завршила работните обврски, побрзала да се качи во автобусот за што побрзо да се врати дома, но истиот автобус ја усмртил.
Страхиња Живановиќ, таткото на трагично починатата Кристина, открива што се случило кобната ноќ кога засекогаш ја загубил својата сакана.– Слетав од Малта во понеделникот. Кристина живее таму од 2004 година, а таму го заврши училиштето. Работела таму и отишла на обука за други работи. Свадбата ја планиравме следната година, бидејќи таа беше свршена. Млада е, родена е на 13 август 1999 година – вели неутешниот татко, пренесува Телеграф.Утре, додава тој, оди за Малта, каде ќе има разговор со полицијата, за да добие пријава за тоа што се случило.– Не знам кој е виновен, но знам дека детето ми го нема. Нејзината мајка, мојата сопруга, пријавила што се случило бидејќи сум бил во Србија. Само се надевам дека ќе ми дозволат да ја видам, тоа е моја желба. Кога ќе дознаам што се случило, ќе ве известам. Ќе видиме за транспортот на телото, колку чини и каква е процедурата. Не знам што да ви кажам, во шок сум, се ќе дознаам утре – вели отец Страхиња.
Во автобусот на смртта видливи се неколку големи оштетувања по оваа страшна несреќа – скршено е возачкото седиште, како и прозорот на вратата кој испаднал при несреќата бидејќи патниците во моментот на нагло сопирање на автобусот удриле во вратата. . Според медиумите од Малта, во автобусот немало повредени патници.Возачот на автобусот кој ја прегази девојката е 41-годишен Филипинец, а истрагата на полицијата за несреќата е во тек.(kurir.rs)


- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

НЕ ЗНАМ КОЈ Е ВИНОВЕН, НО ЗНАМ ДЕКА МОЕТО ДЕТЕ ГО НЕМА: Тажната исповед на таткото на Кристина која беше прегазена од автобус на Малта, ЕВА ШТО ДРУГО КАЖУВА

Реклама

Србите кои живеат и работат на Малта се во шок по страшната вест дека синоќа во градот Мдина починала Кристина Живановиќ (23), по потекло од Сокобања.Во несреќната девојка удрил автобус на Малта Транспорт и таа на лице место им подлегнала на повредите. Во текот на вечерта, откако ја завршила смената на работа, Кристина заминала на обука за нова работа. Околу 23 часот и 45 минути, кога ги завршила работните обврски, побрзала да се качи во автобусот за што побрзо да се врати дома, но истиот автобус ја усмртил.
Страхиња Живановиќ, таткото на трагично починатата Кристина, открива што се случило кобната ноќ кога засекогаш ја загубил својата сакана.– Слетав од Малта во понеделникот. Кристина живее таму од 2004 година, а таму го заврши училиштето. Работела таму и отишла на обука за други работи. Свадбата ја планиравме следната година, бидејќи таа беше свршена. Млада е, родена е на 13 август 1999 година – вели неутешниот татко, пренесува Телеграф.Утре, додава тој, оди за Малта, каде ќе има разговор со полицијата, за да добие пријава за тоа што се случило.– Не знам кој е виновен, но знам дека детето ми го нема. Нејзината мајка, мојата сопруга, пријавила што се случило бидејќи сум бил во Србија. Само се надевам дека ќе ми дозволат да ја видам, тоа е моја желба. Кога ќе дознаам што се случило, ќе ве известам. Ќе видиме за транспортот на телото, колку чини и каква е процедурата. Не знам што да ви кажам, во шок сум, се ќе дознаам утре – вели отец Страхиња.
Во автобусот на смртта видливи се неколку големи оштетувања по оваа страшна несреќа – скршено е возачкото седиште, како и прозорот на вратата кој испаднал при несреќата бидејќи патниците во моментот на нагло сопирање на автобусот удриле во вратата. . Според медиумите од Малта, во автобусот немало повредени патници.Возачот на автобусот кој ја прегази девојката е 41-годишен Филипинец, а истрагата на полицијата за несреќата е во тек.(kurir.rs)


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО