Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

МВР распиша меѓународна потерница за првоосомничениот за убиството на Тот

-Реклама-


МВР распиша меѓународна потерница за првоосмничениот Анџело Ѓорѓиевски, за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, соошти Министерството за внатрешни работи.

Анџело Ѓорѓиевски роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и живее на улица број 9 број 5 во село Волково. Тој се бара по наредба број 1211/22 од 12 април на ОЈО Скопје, поради основано сомневање за сторено кривично дело убиство.

Денис Тот беше претепан до смрт пред ноќен клуб, кој немал лиценца за работа. Ракометарот и девојката која крвнички го клоцаше по главата, се познавале од претходно. Меѓусебно недоразбирање најверојатно е причина за нападот кобната ноќ.

Реклама

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

МВР распиша меѓународна потерница за првоосомничениот за убиството на Тот

-Реклама-


МВР распиша меѓународна потерница за првоосмничениот Анџело Ѓорѓиевски, за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, соошти Министерството за внатрешни работи.

Анџело Ѓорѓиевски роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и живее на улица број 9 број 5 во село Волково. Тој се бара по наредба број 1211/22 од 12 април на ОЈО Скопје, поради основано сомневање за сторено кривично дело убиство.

Денис Тот беше претепан до смрт пред ноќен клуб, кој немал лиценца за работа. Ракометарот и девојката која крвнички го клоцаше по главата, се познавале од претходно. Меѓусебно недоразбирање најверојатно е причина за нападот кобната ноќ.

Реклама

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО