Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Пола од санкциите вчера во Скопје биле за брзо возење

-Реклама-При засилените акциски контроли во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје, Министерството за внатрешни работи изрече вкупно 252 мерки, меѓу кои 110 за возење со брзина поголема од дозволената, 21 санкција за управување возило без возачка дозвола, како и четири казни за некористење на сигурносен појас.
МВР информира дека меѓу останатите се изречени и четири санкции за користење мобилен телефон, 13 мерки за нерегистрирани возила, пет казни за минување на црвено светло, две за недавање првенство на минување на пешаци, како и една санкција за возач почетник.
– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се додава во соопштението на МВР. (МИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Пола од санкциите вчера во Скопје биле за брзо возење

РекламаПри засилените акциски контроли во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје, Министерството за внатрешни работи изрече вкупно 252 мерки, меѓу кои 110 за возење со брзина поголема од дозволената, 21 санкција за управување возило без возачка дозвола, како и четири казни за некористење на сигурносен појас.
МВР информира дека меѓу останатите се изречени и четири санкции за користење мобилен телефон, 13 мерки за нерегистрирани возила, пет казни за минување на црвено светло, две за недавање првенство на минување на пешаци, како и една санкција за возач почетник.
– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се додава во соопштението на МВР. (МИА)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО