Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Приведена охриѓанка осудена за тешка кражба барана со потерница

-Реклама-Полицијата синоќа во скопското село Катланово ја лиши од слобода М.А.(25) од село во Охридско, барана со потерница за сторено кривично дело „тешка кражба“.
– На 26 август во 21:40 часот во село Катланово, скопско, полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.А. (25) од село во Охридско. За неа била распишана централна потерница по наредба на Основниот кривичен суд – Охрид за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“, информираат од Министерството за внатрешни работи.
Таа ќе биде предадена на надлежната казнено поправна установа. (МИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Приведена охриѓанка осудена за тешка кражба барана со потерница

РекламаПолицијата синоќа во скопското село Катланово ја лиши од слобода М.А.(25) од село во Охридско, барана со потерница за сторено кривично дело „тешка кражба“.
– На 26 август во 21:40 часот во село Катланово, скопско, полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.А. (25) од село во Охридско. За неа била распишана централна потерница по наредба на Основниот кривичен суд – Охрид за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“, информираат од Министерството за внатрешни работи.
Таа ќе биде предадена на надлежната казнено поправна установа. (МИА)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО