Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

Згасна уште еден млад живот: 25-годишно момче загина во сообраќајка

-Реклама-
-Реклама-


25-годишник загина, а 20-годишник се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа кај Виница. Како што соопшти МВР, несреќата се случила кога возачот загубил контрола над возилото и излетал од патот.

„Утрово во 02.15 часот било пријавено дека на регионален пат во близина на „Оранжерии“-Виница патничко моторно возило “фиат пунто“ со винички регистарски ознаки, управувано Д.С.(25) од Виница, излетало од патот. Во несреќата на местото на настанот починал возачот, а со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.К.(20) од Виница, констатирани во Клиничката болница во Штип“, велат од МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Виница.

Вчера во несреќа во селото Саса кај Македонска каменица животот го загуби и малолетник. Откако возачот на тракторот, со кој малолетникот се превезувал, загубил контроал и излетал во река, малолетното лице паднало и било прегазено од тракторот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Згасна уште еден млад живот: 25-годишно момче загина во сообраќајка

Реклама


25-годишник загина, а 20-годишник се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа кај Виница. Како што соопшти МВР, несреќата се случила кога возачот загубил контрола над возилото и излетал од патот.

„Утрово во 02.15 часот било пријавено дека на регионален пат во близина на „Оранжерии“-Виница патничко моторно возило “фиат пунто“ со винички регистарски ознаки, управувано Д.С.(25) од Виница, излетало од патот. Во несреќата на местото на настанот починал возачот, а со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.К.(20) од Виница, констатирани во Клиничката болница во Штип“, велат од МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Виница.

Вчера во несреќа во селото Саса кај Македонска каменица животот го загуби и малолетник. Откако возачот на тракторот, со кој малолетникот се превезувал, загубил контроал и излетал во река, малолетното лице паднало и било прегазено од тракторот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО