Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

„Нашата проклета последна заедничка фотографија“: Маж загина додека правеше селфи

-Реклама-


Андреа Мацето пешачел минатата сабота со својата партнерка Сара Браганте, во Роцо, Италија.

Во еден момент застанале да се фотографираат, но потоа на 30-годишникот му паднал мобилниот телефон и тргнал по него да го земе. Се лизнал и паднал во бездна.

Полицијата потврдила дека Андреа изгубил рамнотежа и паднал од работ на карпата, во бездна длабока 200 метри.

Спасувачките служби набрзо пристигнале на местото на настанот, со два хеликоптери и тим пожарникари, но кога го пронашле Мазета, тој веќе бил мртов, пишуваат локалните медиуми.

По неговата смрт, Сара ја споделила нивната последна фотографија на Инстаграм: „Нашата проклета последна заедничка фотографија. Секогаш ќе бидеш со мене, моето мало мече“.

Реклама
-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

„Нашата проклета последна заедничка фотографија“: Маж загина додека правеше селфи

Реклама


Андреа Мацето пешачел минатата сабота со својата партнерка Сара Браганте, во Роцо, Италија.

Во еден момент застанале да се фотографираат, но потоа на 30-годишникот му паднал мобилниот телефон и тргнал по него да го земе. Се лизнал и паднал во бездна.

Полицијата потврдила дека Андреа изгубил рамнотежа и паднал од работ на карпата, во бездна длабока 200 метри.

Спасувачките служби набрзо пристигнале на местото на настанот, со два хеликоптери и тим пожарникари, но кога го пронашле Мазета, тој веќе бил мртов, пишуваат локалните медиуми.

По неговата смрт, Сара ја споделила нивната последна фотографија на Инстаграм: „Нашата проклета последна заедничка фотографија. Секогаш ќе бидеш со мене, моето мало мече“.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО