Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Алонсо му се налути на Хамилтон: Тој идиот знае да вози само кога е прв

-Реклама-
-Реклама-


Трката за Големата награда на Белгија очекувано започна со голема драма, во која во фокусот се најдоа двајца поранешни светски шампиони со големо искуство во овој спорт.

Фактот што Ферстапен и Леклер се најдоа во позадина на стартот ја осоколи конкуренцијата да нападне на почетокот, па во една таква ситуација, Хамилтон беше преагресивен и во обидот да го мине Алонсо, тој беше оној кој го извлече подебелиот крај.

Хамилтон се катапултираше од тркалото на Шпанецот и не успеа да го комплетира првиот круг, а иако Алонсо мина без проблеми, не се штедеше преку тимското радио.

Ветеранот го нападна својот некогашен тимски колега, порачувајќи дека знае да вози само кога е прв и кога стартува прв.

– Каков идиот, завтора од надворешната страна…. Имавме мега старт, но овој знае да вози само кога е прв и кога стартува прв…..

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Алонсо му се налути на Хамилтон: Тој идиот знае да вози само кога е прв

Реклама


Трката за Големата награда на Белгија очекувано започна со голема драма, во која во фокусот се најдоа двајца поранешни светски шампиони со големо искуство во овој спорт.

Фактот што Ферстапен и Леклер се најдоа во позадина на стартот ја осоколи конкуренцијата да нападне на почетокот, па во една таква ситуација, Хамилтон беше преагресивен и во обидот да го мине Алонсо, тој беше оној кој го извлече подебелиот крај.

Хамилтон се катапултираше од тркалото на Шпанецот и не успеа да го комплетира првиот круг, а иако Алонсо мина без проблеми, не се штедеше преку тимското радио.

Ветеранот го нападна својот некогашен тимски колега, порачувајќи дека знае да вози само кога е прв и кога стартува прв.

– Каков идиот, завтора од надворешната страна…. Имавме мега старт, но овој знае да вози само кога е прв и кога стартува прв…..

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО