Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

-Реклама-


На 28.08.2022 во 21.15 часот било пријавено дека во Велес на крстосницата од ул.“Алексо Демниевски“, ул.“Вардарска“ и ул.“Наум Наумовски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл “пијаџо беверли“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Н.Б.(43) од Велес и патничко моторно возило “шевролет круз“ со германски национални ознаки, управувано од Д.Н.(49) од Германија, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општата болница во Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

Реклама


На 28.08.2022 во 21.15 часот било пријавено дека во Велес на крстосницата од ул.“Алексо Демниевски“, ул.“Вардарска“ и ул.“Наум Наумовски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл “пијаџо беверли“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Н.Б.(43) од Велес и патничко моторно возило “шевролет круз“ со германски национални ознаки, управувано од Д.Н.(49) од Германија, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општата болница во Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО