Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИ(ФОТО) Зеленски: Го заробивме најблискиот соработник на Путин

(ФОТО) Зеленски: Го заробивме најблискиот соработник на Путин

-Реклама-


Претседателот на Украина Зеленски, објави дека тајните служби на Украина го заробиле прорускиот опозициски политичар Виктор Медведчук, кој избегал од домашен притвор кој му бил одреден по обвинението за велепредавство.

– Благодарение на СБУ беше извршена специјална операција. Добро сторено! Следат детали. Слава на Украина – напиша Зеленски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Зеленски: Го заробивме најблискиот соработник на Путин

Реклама


Претседателот на Украина Зеленски, објави дека тајните служби на Украина го заробиле прорускиот опозициски политичар Виктор Медведчук, кој избегал од домашен притвор кој му бил одреден по обвинението за велепредавство.

– Благодарение на СБУ беше извршена специјална операција. Добро сторено! Следат детали. Слава на Украина – напиша Зеленски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО