Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Обамејанг ограбен во својот дом

-Реклама-Пјер – Емерик Обамејанг фудбалерот на Барселона, бил ограбен вчеравечер во својот дом во Кастелделфес,известуваат денеска шпанските медиуми.
Четворица мажи му се заканиле нему и на неговата сопруга со огнено оружје и метални прачки. Обамејанг бил удрен во брадата со прачка, а неговата сопруга добила удар во главата.
Разбојниците од семејниот сеф украле накит и побегнале со бело Ауди А3. Ова не е прв пат семеен дом на играчи на Барселона да биде ограбен.
Цел на крадци во 2018 година беше и Жорди Алба. (МИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Обамејанг ограбен во својот дом

РекламаПјер – Емерик Обамејанг фудбалерот на Барселона, бил ограбен вчеравечер во својот дом во Кастелделфес,известуваат денеска шпанските медиуми.
Четворица мажи му се заканиле нему и на неговата сопруга со огнено оружје и метални прачки. Обамејанг бил удрен во брадата со прачка, а неговата сопруга добила удар во главата.
Разбојниците од семејниот сеф украле накит и побегнале со бело Ауди А3. Ова не е прв пат семеен дом на играчи на Барселона да биде ограбен.
Цел на крадци во 2018 година беше и Жорди Алба. (МИА)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО