Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО)СТРАВИЧНИ СНИМКИ ОД УЖАСНО НЕВРЕМЕ КОЕ КОСИ СЕ ПРЕД СЕБЕ! СИЛЕН ВЕТЕР И ГРАД ПУСТОШАТ ВО СРБИЈА

-Реклама-
-Реклама-Силно невреме со град попладнево зафати некои делови на Србија.
На видеата објавени на социјалните мрежи се гледа дека во текот на попладневните часови небото се отвори над Нови Сад. Многу корисници наведуваат дека силниот дожд проследен со град го зафатил само центарот на градот, додека во другите делови на Нови Сад цело време било ведро.Реклама


Поради силното невреме кое ја зафати околината на Нови Сад, голем број возачи ги паркираа возилата покрај патот, чекајќи да помине пороен дожд.-Реклама-


Силен дожд пропратен со силно невреме попладне ја зафати и Косовска Митровица.
Невремето предизвика големи штети во Алексинац.
Страшното невреме и дождливо невреме пропратено со град што попладне ги зафати селата во Подголија предизвика огромни штети на домаќинството на Марко Вучетиќ. Големото количество дожд што наврна на територијата на Голија во неговото домаќинство предизвика одрон кој затрупа патнички автомобил и земјоделска механизација.
– Огромна количина земја наеднаш падна од ридот и слета во мојот двор. Одронот ми ја сруши гаражата и ми затрупа автомобил, трактор и друга земјоделска механизација и мелница. Невремето траеше два часа, а ние бевме немоќни да направиме што било и да спасиме – изјави Марко.
Силно невреме пропратено со обилни врнежи ја зафати и Стара Планина.

На видеото кое до Пиротски Вести го испрати Срѓан Алексиќ од Дојкинац, се гледа дека градот ги варосал дворовите на тоа место. Мештаните тврдат дека силното невреме нанело големи штети на посевите, бидејќи практично се што не било собрано од бавчите било уништено.
Републичкиот хидрометеоролошки завод вечерва го повтори предупредувањето за обилни врнежи со грмежи и град.
– Во наредниот час на подрачјето на Срем и Банат силна конвективна облачност предизвикува локално интензивни врнежи од дожд, краткотраен град и силен ветер – се наведува во итното предупредување на веб-страницата на РХМЗ.
(kurir.rs)- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО)СТРАВИЧНИ СНИМКИ ОД УЖАСНО НЕВРЕМЕ КОЕ КОСИ СЕ ПРЕД СЕБЕ! СИЛЕН ВЕТЕР И ГРАД ПУСТОШАТ ВО СРБИЈА

РекламаСилно невреме со град попладнево зафати некои делови на Србија.
На видеата објавени на социјалните мрежи се гледа дека во текот на попладневните часови небото се отвори над Нови Сад. Многу корисници наведуваат дека силниот дожд проследен со град го зафатил само центарот на градот, додека во другите делови на Нови Сад цело време било ведро.
Поради силното невреме кое ја зафати околината на Нови Сад, голем број возачи ги паркираа возилата покрај патот, чекајќи да помине пороен дожд.
Силен дожд пропратен со силно невреме попладне ја зафати и Косовска Митровица.
Невремето предизвика големи штети во Алексинац.
Страшното невреме и дождливо невреме пропратено со град што попладне ги зафати селата во Подголија предизвика огромни штети на домаќинството на Марко Вучетиќ. Големото количество дожд што наврна на територијата на Голија во неговото домаќинство предизвика одрон кој затрупа патнички автомобил и земјоделска механизација.
– Огромна количина земја наеднаш падна од ридот и слета во мојот двор. Одронот ми ја сруши гаражата и ми затрупа автомобил, трактор и друга земјоделска механизација и мелница. Невремето траеше два часа, а ние бевме немоќни да направиме што било и да спасиме – изјави Марко.
Силно невреме пропратено со обилни врнежи ја зафати и Стара Планина.

На видеото кое до Пиротски Вести го испрати Срѓан Алексиќ од Дојкинац, се гледа дека градот ги варосал дворовите на тоа место. Мештаните тврдат дека силното невреме нанело големи штети на посевите, бидејќи практично се што не било собрано од бавчите било уништено.
Републичкиот хидрометеоролошки завод вечерва го повтори предупредувањето за обилни врнежи со грмежи и град.
– Во наредниот час на подрачјето на Срем и Банат силна конвективна облачност предизвикува локално интензивни врнежи од дожд, краткотраен град и силен ветер – се наведува во итното предупредување на веб-страницата на РХМЗ.
(kurir.rs)Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО