Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

(ФОТО) Болка и тага: Погребано 15-годишното момчето кое се удави во Грција

-Реклама-


Момчето (15) кое се удави во неделата попладне додека пливаше на плажата Неа Флогита на Халкидики беше погребано вчера.

Роднините и пријателите на 15-годишниот Тасос се шокирани и не можат да поверуваат што му се случило.

Десетици негови соученици држеле бели рози и венци додека оделе во колона зад неговиот ковчег.

Во колоната биле и родителите на момчето, кои биле обземени од болка и едвај успеале да стигнат до црквата за да го кажат последното збогум со синот единец.

-Сите сме скршени, никој не очекуваше да се случи ваква трагедија. Беше добро дете, често го гледав. Навистина немам зборови, вели еден негов познаник во изјава за Прототема.

Погребот на 15-годишниот Тасос беше извршен во црквата Свети Спиридон во неговото родно Липохори.

Реклама
-Реклама-

-Реклама-

kurir.rs\telegraf.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Болка и тага: Погребано 15-годишното момчето кое се удави во Грција

Реклама


Момчето (15) кое се удави во неделата попладне додека пливаше на плажата Неа Флогита на Халкидики беше погребано вчера.

Роднините и пријателите на 15-годишниот Тасос се шокирани и не можат да поверуваат што му се случило.

Десетици негови соученици држеле бели рози и венци додека оделе во колона зад неговиот ковчег.

Во колоната биле и родителите на момчето, кои биле обземени од болка и едвај успеале да стигнат до црквата за да го кажат последното збогум со синот единец.

-Сите сме скршени, никој не очекуваше да се случи ваква трагедија. Беше добро дете, често го гледав. Навистина немам зборови, вели еден негов познаник во изјава за Прототема.

Погребот на 15-годишниот Тасос беше извршен во црквата Свети Спиридон во неговото родно Липохори.

kurir.rs\telegraf.rs

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО