Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Ужас во Србија: Осмоодделенец нападнат па расечен со нож по главата и рацете

-Реклама-


Ученикот Д.К.(15) од Бачка Паланка е повреден денеска по 16 часот на час по физичко, кога напаѓачите го претепале, со остар предмет го расекле и му нанеле повреди на главата и рацете.

Како што беше кажано од Заводот за здравствена заштита на деца и младинци од Војводина, момчето е згрижено во таа здравствена установа поради расекотина на раката и гребнатини, како и хематоми на главата.

-По детална дијагностика и помош во вид на санирање на повредите, момчето е пуштено на домашно лекување, велат од Заводот.

Двајца напаѓачи му пришле на момчето, почнале да го тепаат, а потоа со остар предмет го повредиле иако тој се обидел да се одбрани.

Реклама

Извор telegraf.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Ужас во Србија: Осмоодделенец нападнат па расечен со нож по главата и рацете

-Реклама-


Ученикот Д.К.(15) од Бачка Паланка е повреден денеска по 16 часот на час по физичко, кога напаѓачите го претепале, со остар предмет го расекле и му нанеле повреди на главата и рацете.

Како што беше кажано од Заводот за здравствена заштита на деца и младинци од Војводина, момчето е згрижено во таа здравствена установа поради расекотина на раката и гребнатини, како и хематоми на главата.

-По детална дијагностика и помош во вид на санирање на повредите, момчето е пуштено на домашно лекување, велат од Заводот.

Двајца напаѓачи му пришле на момчето, почнале да го тепаат, а потоа со остар предмет го повредиле иако тој се обидел да се одбрани.

Реклама

Извор telegraf.rs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО