Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

(ФОТО) КАМИОН ГИ ВЛЕЧЕЛ ПОВЕЌЕ ОД 70 МЕТРИ: МАЈКАТА ЗАГИНА, НЕЈЗИНИТЕ ДЕЦА СЕ ВО УРГЕНТЕН ЦЕНТАР – НОВИ СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КОЈА СЕ СЛУЧИ ВО ПЕТРОВАЦ

-Реклама-
-Реклама-


Весна З. (39) загина, а нејзините две ќерки се тешко повредени во вчерашната сообраќајна несреќа кај Петровац на Млава.

Девојчињата се пренесени во Белград и згрижени во Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Србија.

Според сопругот на Весна, Радиша, таткото на девојчето, несреќата ја предизвикал камион кој возел пребрзо, што, како што вели, го предизвикал фаталниот судар.

„Многу сум потресен, боже да ја чува ситуацијата. Како што разбрав, камионот што превезуваше дрва одеше пребрзо, неговата приколка се преврте и удри во автомобилот што го управуваше мојата сопруга. Тој не само што ги удрил туку и ги влечел повеќе од 70 метри. Сопругата починала на лице место“, со расплакан глас раскажува Радиша.

Неговите ќерки се на интензивна нега во Белград.

„Моите ќерки се во Ургентен центар, разговарав со лекар и тој ми рече дека нивната состојба е стабилна. Тие ми се сега приоритет, да бидат добро и што поскоро да закрепнат. Морам да бидам силен за нив.. Ја загубив мојата Весна. Во брак бевме 22 години“, вели Радиша.

Како што додава тој, покрај сопругата и ќерката, во автомобилот имало уште едно девојче (15) кое е полесно повредено.

„Тоа е ќерката на нашиот пријател“, заклучи Радиша.

(Kurir.rs/Objektiv)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) КАМИОН ГИ ВЛЕЧЕЛ ПОВЕЌЕ ОД 70 МЕТРИ: МАЈКАТА ЗАГИНА, НЕЈЗИНИТЕ ДЕЦА СЕ ВО УРГЕНТЕН ЦЕНТАР – НОВИ СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КОЈА СЕ СЛУЧИ ВО ПЕТРОВАЦ

Реклама


Весна З. (39) загина, а нејзините две ќерки се тешко повредени во вчерашната сообраќајна несреќа кај Петровац на Млава.

Девојчињата се пренесени во Белград и згрижени во Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Србија.

Според сопругот на Весна, Радиша, таткото на девојчето, несреќата ја предизвикал камион кој возел пребрзо, што, како што вели, го предизвикал фаталниот судар.

„Многу сум потресен, боже да ја чува ситуацијата. Како што разбрав, камионот што превезуваше дрва одеше пребрзо, неговата приколка се преврте и удри во автомобилот што го управуваше мојата сопруга. Тој не само што ги удрил туку и ги влечел повеќе од 70 метри. Сопругата починала на лице место“, со расплакан глас раскажува Радиша.

Неговите ќерки се на интензивна нега во Белград.

„Моите ќерки се во Ургентен центар, разговарав со лекар и тој ми рече дека нивната состојба е стабилна. Тие ми се сега приоритет, да бидат добро и што поскоро да закрепнат. Морам да бидам силен за нив.. Ја загубив мојата Весна. Во брак бевме 22 години“, вели Радиша.

Како што додава тој, покрај сопругата и ќерката, во автомобилот имало уште едно девојче (15) кое е полесно повредено.

„Тоа е ќерката на нашиот пријател“, заклучи Радиша.

(Kurir.rs/Objektiv)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО