Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Украинa: Тешки борби се водат на речиси целата територија

-Реклама-


Украинските сили и руската армија водат интензивни борби во речиси целиот окупиран регион Херсон, на југот на Украина, соопшти денеска украинското претседателство, пренесе Бета.

И вчера и во текот на ноќта во Херсонската област одекнуваа силни експлозии.

„Тешки борби се водат на речиси целата територија на регионот“, соопшти претседателството на утринскиот брифинг.

Оттаму се додава дека украинските војници „почнале со офанзивни акции во различни правци“. (MИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Украинa: Тешки борби се водат на речиси целата територија

Реклама


Украинските сили и руската армија водат интензивни борби во речиси целиот окупиран регион Херсон, на југот на Украина, соопшти денеска украинското претседателство, пренесе Бета.

И вчера и во текот на ноќта во Херсонската област одекнуваа силни експлозии.

„Тешки борби се водат на речиси целата територија на регионот“, соопшти претседателството на утринскиот брифинг.

Оттаму се додава дека украинските војници „почнале со офанзивни акции во различни правци“. (MИА)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО