Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

УХМР соошти до кога ќе се задржи нестабилното време

-Реклама-
-Реклама-


До петок ќе се задржи нестабилно време, претпладне претежно сончево, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Максималните температури до понеделник ќе се движат во интервал од 30 и 33 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

УХМР соошти до кога ќе се задржи нестабилното време

Реклама


До петок ќе се задржи нестабилно време, претпладне претежно сончево, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Максималните температури до понеделник ќе се движат во интервал од 30 и 33 степени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО