Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Тешка сообраќајка во Македонија: Повредени се неколку лица

-Реклама-


На 12.04.2022 во 13.45 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Мајка Тереза“ и ул.„Коло Орцев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „цитроен берлинго“, управувано од Д.Д.(41) од Струмица и мотоцикл „џилера“, управуван од малолетник од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот и малолетен сопатник на мотоциклот, додека Д.Д. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Струмица.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајка во Македонија: Повредени се неколку лица

-Реклама-


На 12.04.2022 во 13.45 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Мајка Тереза“ и ул.„Коло Орцев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „цитроен берлинго“, управувано од Д.Д.(41) од Струмица и мотоцикл „џилера“, управуван од малолетник од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот и малолетен сопатник на мотоциклот, додека Д.Д. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО