Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Тажна вест: Почина екс-фудбалерот на Реал Мадрид

-Реклама-


Легендарниот колумбиски фудбалер Фреди Ринкон почина на 55 годишна возраст по страшната сообраќајна несреќа пред два дена. Неговата смрт ја потврди и болницата во Кали, каде што беше пренесен.

Ринкон има одиграно 84 натпревари а постигна 17 голови.

Тој играл за големи светски клубови, како Реал Мадрид, Наполи, Коринтијас, Сантос, Палмеирас.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тажна вест: Почина екс-фудбалерот на Реал Мадрид

-Реклама-


Легендарниот колумбиски фудбалер Фреди Ринкон почина на 55 годишна возраст по страшната сообраќајна несреќа пред два дена. Неговата смрт ја потврди и болницата во Кали, каде што беше пренесен.

Ринкон има одиграно 84 натпревари а постигна 17 голови.

Тој играл за големи светски клубови, како Реал Мадрид, Наполи, Коринтијас, Сантос, Палмеирас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО