Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИУапсен скопјанец кој бил баран со потерница

Уапсен скопјанец кој бил баран со потерница

-Реклама-


Денеска (14.04.2022) во 00.20 часот на подрачјето на Гази Баба од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Б.Т.(47) од Скопје.

Тој се барал со потерница од Основното јавно обвинителство Скопје за истрага со мерка притвор за сторено кривично дело по чл.279 од Кривичниот законик.

Б.Т. е приведен во полициска станица, по што ќе биде спроведен за издржување на мерката притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Уапсен скопјанец кој бил баран со потерница

Реклама


Денеска (14.04.2022) во 00.20 часот на подрачјето на Гази Баба од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Б.Т.(47) од Скопје.

Тој се барал со потерница од Основното јавно обвинителство Скопје за истрага со мерка притвор за сторено кривично дело по чл.279 од Кривичниот законик.

Б.Т. е приведен во полициска станица, по што ќе биде спроведен за издржување на мерката притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО