Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Продолжениот викенд предизвика гужва: На ГП „Богородица“ за влез во Македонија се чека повеќе од еден час

-Реклама-


На граничниот премин „Богородица“ вечерва времето за чекање за влез во државава е повеќе од еден час, информираат за МИА од Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Оттаму посочуваат дека слична е состојбата и на граничниот премин „Табановце“, а причината, како што велат, најверојатно е користењето на продолжен викенд од страна на граѓаните.

МИА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Продолжениот викенд предизвика гужва: На ГП „Богородица“ за влез во Македонија се чека повеќе од еден час

Реклама


На граничниот премин „Богородица“ вечерва времето за чекање за влез во државава е повеќе од еден час, информираат за МИА од Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Оттаму посочуваат дека слична е состојбата и на граничниот премин „Табановце“, а причината, како што велат, најверојатно е користењето на продолжен викенд од страна на граѓаните.

МИА

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО