Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

ДЕЖУРНАТА СЕСТРА СЕ OHECBECTИ КОГА ГО ВИДЕ БЕБЕТО: Девојчето ја исплашило и мајка си, а денес сите ја гледаат со чудење!

-Реклама-Девојче-врколак од Малезија ги шокираше медицинскиот персонал и родителите кога се роди со синдром на врколак, кој се карактеризира со необичен изглед.
Приказната за момчето врколак кое имало големи проблеми поради својот необичен изглед ја заинтригира јавноста, бидејќи боледува од необична и ретка болест. Сепак, тој не е единствениот, а големо внимание на социјалните мрежи привлече и едно мало девојче.
Тиктокер од Малезија, Рабиатул Адавија често објавува видеа со девојка која боледува од синдром на врколак, односно хипертрихоза.
Рабиатул ја запознал девојката сосема случајно во болница, а нејзиниот изглед ја фасцинирал. Оттогаш, тие често се среќаваа, жената сними видеа кои станаа многу популарни.@rabiatuladawiyah8896 Semoga allah memberi ku umur yg panjang supaya blh melihat awk mmbesar dgn sihat 😍 In sha allah … Ada hikmah ada sebab mengapa allah temukan kita syg .. ☺️❤️ Jangan pernah merasakan org mmbenci mu kerana aunty ada utk kamu .. #werewolfsyndrom #fypシ #viral #tiktoksarawak #foryou #tiktokindonesia #tiktokmalaysia🇲🇾 ♬ Cinta Terakhirku – Bagas Ran
Реклама


Бидејќи оваа болест се карактеризира со необичен изглед, овој тиктокер сака да ги скрши сите табуа. Хипертрихозата е генетско нарушување кое се карактеризира со прекумерни влакна на телото. Овој синдром ги погодува и мажите и жените и може да влијае на различни делови од телото. Многу често има и густа коса на лицето, поради што оваа состојба е тешко да се сокрие. Синдромот првпат бил опишан во 17 век.@rabiatuladawiyah8896 Selamat Hari Raya Dri Baby Missclyen ❤️ #werewolfsyndrome #foryou #viraltiktok #babyunik #bayicomel #fypシ #tiktoksarawak ♬ Glitch Mode Raya Remix – Abe Moon
-Реклама-


Тиктокер истакнува дека сака да ја подигне свеста за ова пореметување, па прикачува видеа со девојчето, со согласност на нејзините родители. Според порталот edziecko.pl, родителите истакнале дека девојчето е родено така.
„Докторот не знаеше што е причината. Дежурната сестра се онесвести веднаш по раѓањето на детето“, рекла мајката на девојчето.
stil.kurir.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ДЕЖУРНАТА СЕСТРА СЕ OHECBECTИ КОГА ГО ВИДЕ БЕБЕТО: Девојчето ја исплашило и мајка си, а денес сите ја гледаат со чудење!

-Реклама-Девојче-врколак од Малезија ги шокираше медицинскиот персонал и родителите кога се роди со синдром на врколак, кој се карактеризира со необичен изглед.
Приказната за момчето врколак кое имало големи проблеми поради својот необичен изглед ја заинтригира јавноста, бидејќи боледува од необична и ретка болест. Сепак, тој не е единствениот, а големо внимание на социјалните мрежи привлече и едно мало девојче.
Тиктокер од Малезија, Рабиатул Адавија често објавува видеа со девојка која боледува од синдром на врколак, односно хипертрихоза.
Рабиатул ја запознал девојката сосема случајно во болница, а нејзиниот изглед ја фасцинирал. Оттогаш, тие често се среќаваа, жената сними видеа кои станаа многу популарни.@rabiatuladawiyah8896 Semoga allah memberi ku umur yg panjang supaya blh melihat awk mmbesar dgn sihat 😍 In sha allah … Ada hikmah ada sebab mengapa allah temukan kita syg .. ☺️❤️ Jangan pernah merasakan org mmbenci mu kerana aunty ada utk kamu .. #werewolfsyndrom #fypシ #viral #tiktoksarawak #foryou #tiktokindonesia #tiktokmalaysia🇲🇾 ♬ Cinta Terakhirku – Bagas Ran
Реклама


Бидејќи оваа болест се карактеризира со необичен изглед, овој тиктокер сака да ги скрши сите табуа. Хипертрихозата е генетско нарушување кое се карактеризира со прекумерни влакна на телото. Овој синдром ги погодува и мажите и жените и може да влијае на различни делови од телото. Многу често има и густа коса на лицето, поради што оваа состојба е тешко да се сокрие. Синдромот првпат бил опишан во 17 век.@rabiatuladawiyah8896 Selamat Hari Raya Dri Baby Missclyen ❤️ #werewolfsyndrome #foryou #viraltiktok #babyunik #bayicomel #fypシ #tiktoksarawak ♬ Glitch Mode Raya Remix – Abe Moon


Тиктокер истакнува дека сака да ја подигне свеста за ова пореметување, па прикачува видеа со девојчето, со согласност на нејзините родители. Според порталот edziecko.pl, родителите истакнале дека девојчето е родено така.
„Докторот не знаеше што е причината. Дежурната сестра се онесвести веднаш по раѓањето на детето“, рекла мајката на девојчето.
stil.kurir.rs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО