Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСПОРТ(ВИДЕО) ДPAMA НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР: Реагираше обезбедувањето откако Уругвајците ги...

(ВИДЕО) ДPAMA НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР: Реагираше обезбедувањето откако Уругвајците ги нaпaднaa судиите!

-Реклама-

Уругвај по голема драма испадна од Светското првенство (СП) во Катар, иако славеше со 2-0 против Гана, но сепак Јужна Кореја славеше со 2-1 против Португалија.

Ѕвездите на Уругвај беа ептен нервозни по последниот судиски свиреж, па ги нападнаа судиите, а најгласни беа Едисон Кавани и Хозе Хименез кои заработија жолти картони, по што се вмеша и Диего Годин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ДPAMA НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР: Реагираше обезбедувањето откако Уругвајците ги нaпaднaa судиите!

Реклама

Уругвај по голема драма испадна од Светското првенство (СП) во Катар, иако славеше со 2-0 против Гана, но сепак Јужна Кореја славеше со 2-1 против Португалија.

Ѕвездите на Уругвај беа ептен нервозни по последниот судиски свиреж, па ги нападнаа судиите, а најгласни беа Едисон Кавани и Хозе Хименез кои заработија жолти картони, по што се вмеша и Диего Годин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО