Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСПОРТ(ВИДЕО) ПИКСИ НЕСПОРТСКИ КОН PИBAЛИТЕ: Ги пцyeшe Aлбaнцитe во швајцарскиот тим

(ВИДЕО) ПИКСИ НЕСПОРТСКИ КОН PИBAЛИТЕ: Ги пцyeшe Aлбaнцитe во швајцарскиот тим

-Реклама-


На мечот Србија и Швајцарија по првите 45 минути резултатот е 2:2, кој одговара на Швајцарците. Прва поведе Швајцарија преку Шаќири, а потоа Србија направи пресврт преку Митровиќ и Влаховиќ. Емболо во самиот финиш израмни на 2:2.На овој меч камерите ги „уловија“ Влаховиќ и тренерот Драган Стојковиќ Пикси со срамно однесување. Првиот по голот се држеше за меѓуножјето, а Пикси пцуеше: Да ви ја е*ам мајката шиптapcка…Навистина срамно, особено за легенда каква што е Пикси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ПИКСИ НЕСПОРТСКИ КОН PИBAЛИТЕ: Ги пцyeшe Aлбaнцитe во швајцарскиот тим

Реклама


На мечот Србија и Швајцарија по првите 45 минути резултатот е 2:2, кој одговара на Швајцарците. Прва поведе Швајцарија преку Шаќири, а потоа Србија направи пресврт преку Митровиќ и Влаховиќ. Емболо во самиот финиш израмни на 2:2.На овој меч камерите ги „уловија“ Влаховиќ и тренерот Драган Стојковиќ Пикси со срамно однесување. Првиот по голот се држеше за меѓуножјето, а Пикси пцуеше: Да ви ја е*ам мајката шиптapcка…Навистина срамно, особено за легенда каква што е Пикси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО