Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Teшко повредена е една жена

-Реклама-


На 13.12.2022 во 13.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, во близина на влезот за с.Рогле, патничко возило „пежо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(45) од Кичево, излетало од патот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото В.С.(74) од Кичево, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Teшко повредена е една жена

-Реклама-


На 13.12.2022 во 13.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, во близина на влезот за с.Рогле, патничко возило „пежо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(45) од Кичево, излетало од патот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото В.С.(74) од Кичево, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО