Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Скопје – Тетово

-Реклама-


На 13.12.2022 во 21.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, во с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, управувано од Ќ.С.(44) од с.Палатица и патничко возило „сеат толедо“, управувано од А.Т.(61) од с.Чифлик, двете со тетовски регистарски ознаки.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „сеат толедо“, Џ.Р.(63) од с.Ларце, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи констатирани во Клиничката болница во Тетово, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Скопје – Тетово

-Реклама-


На 13.12.2022 во 21.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, во с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, управувано од Ќ.С.(44) од с.Палатица и патничко возило „сеат толедо“, управувано од А.Т.(61) од с.Чифлик, двете со тетовски регистарски ознаки.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „сеат толедо“, Џ.Р.(63) од с.Ларце, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи констатирани во Клиничката болница во Тетово, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО