Friday, February 23, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

(ФОТО) Ѓоковиќ со порака до Хрватите по поразот од Аргентина

-Реклама-


Репрезентацијата на Хрватска не успеа да се пласира во финалето на Светското првенство во Катар откако синоќа во полуфиналето Аргентина ја победи со 3:0.

По мечот во центарот на вниманието беше пораката на Новак Ѓоковиќ, на која утрово мораше да реагира Дејан Ловрен.

По синоќешниот меч во центарот на вниманието беше српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој реши да се огласи по мечот со Аргентина и им честиташе на хрватските играчи за уште еден голем напор на вакво големо натпреварување и покрај поразот во полуфиналето.

„Им честитам на овие момци и на целиот тим за уште едно одлично првенство“, напиша Ѓоковиќ и во објавата ги означи Ловрен и Модриќ, а хрватскиот дефанзивец веднаш реши да реагира.

„Благодарам Ноле“, напиша кратко Ловрен.

Реклама
-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Ѓоковиќ со порака до Хрватите по поразот од Аргентина

Реклама


Репрезентацијата на Хрватска не успеа да се пласира во финалето на Светското првенство во Катар откако синоќа во полуфиналето Аргентина ја победи со 3:0.

По мечот во центарот на вниманието беше пораката на Новак Ѓоковиќ, на која утрово мораше да реагира Дејан Ловрен.

По синоќешниот меч во центарот на вниманието беше српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој реши да се огласи по мечот со Аргентина и им честиташе на хрватските играчи за уште еден голем напор на вакво големо натпреварување и покрај поразот во полуфиналето.

„Им честитам на овие момци и на целиот тим за уште едно одлично првенство“, напиша Ѓоковиќ и во објавата ги означи Ловрен и Модриќ, а хрватскиот дефанзивец веднаш реши да реагира.

„Благодарам Ноле“, напиша кратко Ловрен.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО