Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСПОРТМомче загина по натпреварот меѓу Французите и Мароканците

Момче загина по натпреварот меѓу Французите и Мароканците

-Реклама-


Момче зaгинa кога автомобил влета во група марокански фудбалски навивачи во Монпеље, Франција, по вториот полуфинален фудбалски натпревар на Светското првенство меѓу Франција и Мароко во Катар, соопшти владата на департманот Еро.

„Четиринаесетгодишно момче кое беше yдpeно со автомобил во Монпеље по полуфиналето на Светското првенство беше донесено во болница во тeшкa состојба, но подоцна почина“, се вели во соопштението на локалната власт.

Како што е соопштено, автомобилот кој учествувал во инцидентот бил пронајден во близина на местото на несреќата, а полицијата во моментов врши увид.

Откако француската фудбалска репрезентација го совлада Мароко со резултат 2:0, избувнаа нереди во неколку француски градови. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Момче загина по натпреварот меѓу Французите и Мароканците

Реклама


Момче зaгинa кога автомобил влета во група марокански фудбалски навивачи во Монпеље, Франција, по вториот полуфинален фудбалски натпревар на Светското првенство меѓу Франција и Мароко во Катар, соопшти владата на департманот Еро.

„Четиринаесетгодишно момче кое беше yдpeно со автомобил во Монпеље по полуфиналето на Светското првенство беше донесено во болница во тeшкa состојба, но подоцна почина“, се вели во соопштението на локалната власт.

Како што е соопштено, автомобилот кој учествувал во инцидентот бил пронајден во близина на местото на несреќата, а полицијата во моментов врши увид.

Откако француската фудбалска репрезентација го совлада Мароко со резултат 2:0, избувнаа нереди во неколку француски градови. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО