Sunday, June 16, 2024
29.8 C
Skopje

Страшен пожар во близина на Лион: Починаа десет луѓе, меѓу кои и пет деца

-Реклама-Десет лица загинаа во пожар што избувна во седумкатница во предградие на Лион, а во исклучително тешка здравствена состојба се четири други лица, јави дописникот на МИА.
Пожарот избувна во 3:12 часот утринава, во источните предградија на Лион, наведе префектурата на Рона, според која во нсреќата загинааа најмалку 10 лица, од кои пет се деца.
Првичните информации говораат декса во пожарот има и четворица потешко и 10 полесно повредени лица, од кои двајца се пожарникари.
Во гаснењето на пожарот се мобилизирани околу 165 пожарникари и над 70 возила.
Пожарот во меѓувреме е изгаснат, известија од префектурата.
МИА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Страшен пожар во близина на Лион: Починаа десет луѓе, меѓу кои и пет деца

-Реклама-Десет лица загинаа во пожар што избувна во седумкатница во предградие на Лион, а во исклучително тешка здравствена состојба се четири други лица, јави дописникот на МИА.
Пожарот избувна во 3:12 часот утринава, во источните предградија на Лион, наведе префектурата на Рона, според која во нсреќата загинааа најмалку 10 лица, од кои пет се деца.
Првичните информации говораат декса во пожарот има и четворица потешко и 10 полесно повредени лица, од кои двајца се пожарникари.
Во гаснењето на пожарот се мобилизирани околу 165 пожарникари и над 70 возила.
Пожарот во меѓувреме е изгаснат, известија од префектурата.
МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО