Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

УХМР со најнова временска прогноза за викендот!

-Реклама-


Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен слаб дожд. Ќе дува слаб јужен, а кон крајот на денот и во текот на ноќта умерен до засилен северен ветер.

Во недела времето ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно, попладне со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

УХМР со најнова временска прогноза за викендот!

-Реклама-


Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен слаб дожд. Ќе дува слаб јужен, а кон крајот на денот и во текот на ноќта умерен до засилен северен ветер.

Во недела времето ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно, попладне со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО