Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Внимавајте: Денес и утре посебен сообраќаен режим во Скопје!

-Реклама-


Во Скопје денеска и утре СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје поради посетата на Република Северна Македонија на делегација предводена од Претседателот на Големото национално собрание на Република Турција.

Од СВР Скопје апелираат до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат наредбите на полициските службеници.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Внимавајте: Денес и утре посебен сообраќаен режим во Скопје!

Реклама


Во Скопје денеска и утре СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје поради посетата на Република Северна Македонија на делегација предводена од Претседателот на Големото национално собрание на Република Турција.

Од СВР Скопје апелираат до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат наредбите на полициските службеници.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО