Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Славчо Попоски: Продолжува период на сончево и суво време со високи температури

-Реклама-


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

Продолжува подолгиот период на стабилно, суво и сончево време. Во ноќните, утринските и претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и ЗНАЧИТЕЛНА ниска облачност.

Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во следниот период ќе бидат во ПОРАСТ, особено за врме на викендот и истите ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ за овој период од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени. Во најтоплите југоисточни предели температурата можно е да се искачи дури и над 15 степени.

Напомена: Во котлините со магла или ниска облачност температурата ќе остане пониска.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски: Продолжува период на сончево и суво време со високи температури

Реклама


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

Продолжува подолгиот период на стабилно, суво и сончево време. Во ноќните, утринските и претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и ЗНАЧИТЕЛНА ниска облачност.

Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во следниот период ќе бидат во ПОРАСТ, особено за врме на викендот и истите ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ за овој период од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени. Во најтоплите југоисточни предели температурата можно е да се искачи дури и над 15 степени.

Напомена: Во котлините со магла или ниска облачност температурата ќе остане пониска.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО