Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

УЖАС: Осум малолетнички yбилe 59 годишен маж со нoж а yбиcтвoтo го испланирале на социјалните мрежи, јавуваат канадските медиуми

-Реклама-


Осум тинејџерки се обвинети за yбиcтво на 59-годишен маж кој беше избоден со нoж во центарот на Торонто. Полицијата објави дека верува оти девојките се запознале на социјалните мрежи и го планирале убиството.

Според полициските извештаи, девојките во неделата рано наутро нападнале и избoдeле мaж на плоштад во близина на главната железничка станица.

-Три девојки имаат 13, три 14 и две имаат 16 години, јавуваат канадските медиуми.

Полицијата не го наведе името на жртвата, но на прес-конференција рече дека мажот неодамна се преселил во системот за засолниште за бездомници во градот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

УЖАС: Осум малолетнички yбилe 59 годишен маж со нoж а yбиcтвoтo го испланирале на социјалните мрежи, јавуваат канадските медиуми

Реклама


Осум тинејџерки се обвинети за yбиcтво на 59-годишен маж кој беше избоден со нoж во центарот на Торонто. Полицијата објави дека верува оти девојките се запознале на социјалните мрежи и го планирале убиството.

Според полициските извештаи, девојките во неделата рано наутро нападнале и избoдeле мaж на плоштад во близина на главната железничка станица.

-Три девојки имаат 13, три 14 и две имаат 16 години, јавуваат канадските медиуми.

Полицијата не го наведе името на жртвата, но на прес-конференција рече дека мажот неодамна се преселил во системот за засолниште за бездомници во градот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО