Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

XOPOР НА СВ. НИКОЛА: Момче cилyвaлo девојка во Гевгелија!

-Реклама-


Одделението за внатрешни работи Гевгелија поднело кривична пријава против Д. П. (24) од Гевгелија заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силyвaње“, информираа денеска од СВР Струмица.

Имено, на 19 овој месец во викенд куќа во гевгелиско село, пријавениот физички нападнал 24-годишна девојка од Гевгелија, по што со закана со остар предмет извршил обљуба врз неа.

Како што информираа од полицијата во текот на денот тој ќе биде изведен пред судија на претходна постапка.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

XOPOР НА СВ. НИКОЛА: Момче cилyвaлo девојка во Гевгелија!

-Реклама-


Одделението за внатрешни работи Гевгелија поднело кривична пријава против Д. П. (24) од Гевгелија заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силyвaње“, информираа денеска од СВР Струмица.

Имено, на 19 овој месец во викенд куќа во гевгелиско село, пријавениот физички нападнал 24-годишна девојка од Гевгелија, по што со закана со остар предмет извршил обљуба врз неа.

Како што информираа од полицијата во текот на денот тој ќе биде изведен пред судија на претходна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО