Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Славчо Попоски најавува: Какво ќе биде времето на новогодишната ноќ?

-Реклама-


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

Продолжува подолгиот период на стабилно, суво и сончево време. Во ноќните, утринските и претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во следниот период ќе бидат во ПОРАСТ, особено за врме на викендот и истите ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ за овој период од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени.
Во најтоплите југоисточни предели температурата можно е да се искачи дури и над 15 степени.

Напомена: Во котлините со магла или ниска облачност температурата ќе остане пониска – вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

ПРВИЧНИ АНАЛИЗИ ЗА ВРЕМЕТО ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Барем отсега гледано, за време на новогодишната ноќ не очекуваме врнежи од снег, а ќе биде и натпросечно топло. Промени во прогнозата и понатаму очекуваме, но какви промени ќе бидат останува да видиме – Следете нè!

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски најавува: Какво ќе биде времето на новогодишната ноќ?

Реклама


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

Продолжува подолгиот период на стабилно, суво и сончево време. Во ноќните, утринските и претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во следниот период ќе бидат во ПОРАСТ, особено за врме на викендот и истите ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ за овој период од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени.
Во најтоплите југоисточни предели температурата можно е да се искачи дури и над 15 степени.

Напомена: Во котлините со магла или ниска облачност температурата ќе остане пониска – вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

ПРВИЧНИ АНАЛИЗИ ЗА ВРЕМЕТО ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Барем отсега гледано, за време на новогодишната ноќ не очекуваме врнежи од снег, а ќе биде и натпросечно топло. Промени во прогнозата и понатаму очекуваме, но какви промени ќе бидат останува да видиме – Следете нè!

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО