Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Еве што го очекува секој хороскопски знак на новогодишната ноќ!

-Реклама-


Јупитер влезе во огнениот Овен и ќе ја одреди судбината на сите знаци за Нова година, велат астролозите. Планетата на среќата ги напушти сонливите Риби на 20 декември, па 2023 година ќе ја дочекаме со многу амбиции и полни со енергија.

Првиот знак од Зодијакот во кој влезе Јупитер е одличен за нови почетоци, а еве што предвидува хороскопот за сите знаци.

Овен

Реклама

Нема подобар подарок за вас од поддршката на големиот Јупитер. Планетата на среќата во бизнисот значи и наклонетост на судбината, можна е голема промена во недвижностите. Време е за проширување, големи планови, како животот да ви почнува одново.

Бик

-Реклама-

Новата година ќе ви биде исклучително важна, бидејќи токму тогаш ќе можете да ги подмирите сметките и да утврдите дали сè сте на вистински пат. Ова се однесува и на работните и на љубовните работи. Доколку сте искрени со себе и сфатите дека не сте баш најдобро, време е да повлечете линија и значително да го промените вашето однесување.

Близнаци

-Реклама-

Ќе правите многу планови за Нова година, но нема да можете сите да ги реализирате. Не брзајте, обидете се – пред сè – да одржувате добро расположение и добри односи и со семејството и со партнерот. Не ризикувајте го вашиот позитивен дух за нешто што не сте можеле да го постигнете долго време.

Рак

Ѕвездите ќе ви дадат можност да го соберете семејството и да започнете нов период во животот. Нема да биде лесно, бидејќи непријатните аспекти на Јупитер предупредуваат на тешкотии. Меѓутоа, ако сте храбри и ги преземете работите во свои раце, ќе откриете дека она што најмногу го сакате не е невозможно.

Лав

Ќе имате многу желби за оваа Нова Година! Тие се поврзани со работата, семејството и домот, дури и домашните работи. Ќе уживате во сè и ќе ја започнете 2023 година со добри вести кои ве враќаат на местото кое го заслужувате – кралот на зодијакот!

Девица

Ќе симнете голем товар од грбот и тоа ќе биде најубавиот подарок за Нова година. Конечно, ќе престанете да ве гуши проблем кој не е лично ваш, туку е поврзан со некој ваш близок. Нема ни да мора да се согласите на некаков компромис кој би ве загрозил и потенцијално би ве претворил во жртва на туѓа среќа.

Вага

Семејните, правните и економските проблеми кои ве мачеа ќе бидат решени пред Нова година. Небото е ведро, велат астролозите, ќе можете да уживате во убавината и да се надевате дека ќе ви се остварат желбите.

Скорпија

Конечно, вашиот копнеж за нешто ново, нешто посебно ќе се задоволи. Ќе се чувствувате толку сензационално што ќе ви изгледа како да сте центарот на светот. Бидете искрени и признајте дека вашиот сон конечно стана реалност, уживајте во него и не кријте од другите дека сте пресреќни.

Стрелец

Јупитер долго време ви задава проблеми, но сега конечно ви дава шанса да вратите се што беше оштетено во претходниот период. Оптимизмот се враќа, некои болни јазли на судбината конечно се разработуваат. Време е повторно емотивно да се инвестирате во нов циклус.

Јарец

Ова ќе биде прекрасна Нова година, ќе уживате во голема планетарна поддршка. Време е да ги споделите емоциите со саканите. На небото има само еден „кренат показалец“, кој ве предупредува дека треба да ја подобрите и вашата емотивна комуникација. Доколку започнувате нов проект, имате фантастична шанса за целосно променет начин на живот.

Водолија

Вие сте личноста што носи промени во сè што ќе прифатите, а неколку дена пред Нова година ќе почувствувате бран на енергија што ќе ве зајакне во ова. Најголема награда за вас ќе бидат подароците и исполнувањето на желбите што ќе ги подготвите за другите.

Риби

Се збогувате со Јупитер, но не ви е премногу тешко. Сега ви треба мирна и тивка енергија, едвај чекате да се вратите на вашиот животен стил. За вас обична Нова година, со луѓето што ги сакате, ќе биде најубавиот празник на светот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Еве што го очекува секој хороскопски знак на новогодишната ноќ!

-Реклама-


Јупитер влезе во огнениот Овен и ќе ја одреди судбината на сите знаци за Нова година, велат астролозите. Планетата на среќата ги напушти сонливите Риби на 20 декември, па 2023 година ќе ја дочекаме со многу амбиции и полни со енергија.

Првиот знак од Зодијакот во кој влезе Јупитер е одличен за нови почетоци, а еве што предвидува хороскопот за сите знаци.

Овен

Реклама

Нема подобар подарок за вас од поддршката на големиот Јупитер. Планетата на среќата во бизнисот значи и наклонетост на судбината, можна е голема промена во недвижностите. Време е за проширување, големи планови, како животот да ви почнува одново.

Бик

Новата година ќе ви биде исклучително важна, бидејќи токму тогаш ќе можете да ги подмирите сметките и да утврдите дали сè сте на вистински пат. Ова се однесува и на работните и на љубовните работи. Доколку сте искрени со себе и сфатите дека не сте баш најдобро, време е да повлечете линија и значително да го промените вашето однесување.

Близнаци

Ќе правите многу планови за Нова година, но нема да можете сите да ги реализирате. Не брзајте, обидете се – пред сè – да одржувате добро расположение и добри односи и со семејството и со партнерот. Не ризикувајте го вашиот позитивен дух за нешто што не сте можеле да го постигнете долго време.

Рак

Ѕвездите ќе ви дадат можност да го соберете семејството и да започнете нов период во животот. Нема да биде лесно, бидејќи непријатните аспекти на Јупитер предупредуваат на тешкотии. Меѓутоа, ако сте храбри и ги преземете работите во свои раце, ќе откриете дека она што најмногу го сакате не е невозможно.

Лав

Ќе имате многу желби за оваа Нова Година! Тие се поврзани со работата, семејството и домот, дури и домашните работи. Ќе уживате во сè и ќе ја започнете 2023 година со добри вести кои ве враќаат на местото кое го заслужувате – кралот на зодијакот!

Девица

Ќе симнете голем товар од грбот и тоа ќе биде најубавиот подарок за Нова година. Конечно, ќе престанете да ве гуши проблем кој не е лично ваш, туку е поврзан со некој ваш близок. Нема ни да мора да се согласите на некаков компромис кој би ве загрозил и потенцијално би ве претворил во жртва на туѓа среќа.

Вага

Семејните, правните и економските проблеми кои ве мачеа ќе бидат решени пред Нова година. Небото е ведро, велат астролозите, ќе можете да уживате во убавината и да се надевате дека ќе ви се остварат желбите.

Скорпија

Конечно, вашиот копнеж за нешто ново, нешто посебно ќе се задоволи. Ќе се чувствувате толку сензационално што ќе ви изгледа како да сте центарот на светот. Бидете искрени и признајте дека вашиот сон конечно стана реалност, уживајте во него и не кријте од другите дека сте пресреќни.

Стрелец

Јупитер долго време ви задава проблеми, но сега конечно ви дава шанса да вратите се што беше оштетено во претходниот период. Оптимизмот се враќа, некои болни јазли на судбината конечно се разработуваат. Време е повторно емотивно да се инвестирате во нов циклус.

Јарец

Ова ќе биде прекрасна Нова година, ќе уживате во голема планетарна поддршка. Време е да ги споделите емоциите со саканите. На небото има само еден „кренат показалец“, кој ве предупредува дека треба да ја подобрите и вашата емотивна комуникација. Доколку започнувате нов проект, имате фантастична шанса за целосно променет начин на живот.

Водолија

Вие сте личноста што носи промени во сè што ќе прифатите, а неколку дена пред Нова година ќе почувствувате бран на енергија што ќе ве зајакне во ова. Најголема награда за вас ќе бидат подароците и исполнувањето на желбите што ќе ги подготвите за другите.

Риби

Се збогувате со Јупитер, но не ви е премногу тешко. Сега ви треба мирна и тивка енергија, едвај чекате да се вратите на вашиот животен стил. За вас обична Нова година, со луѓето што ги сакате, ќе биде најубавиот празник на светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО