Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Славчо Попоски со најнова временска прогноза – еве какво време нè очекува!

-Реклама-


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

И понатаму продолжува ДОЛГИОТ ПЕРИОД на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко.

Особено во ноќните, утринските и во претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и на ниска облачност, која понекаде би можела да се задржи во поголем дел од денот, па на тие места и максималните дневни температури ќе останат пониски.

Инаку утринските температури и понатаму понекаде ќе се спуштаат под нулата а максималните дневни температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, локално истите можно е да се искачат дури и над 15 степени.

Во Скопје продолжува ДОЛГИОТ ПЕРИОД на стабилно и суво време со магла и ниска облачност, особено во ноќните, утринските и претпладневните часови. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 5 и 9 степени.

За време на Новогодишната ноќ времето ќе биде стабилно и суво без врнежи, а нема да биде и многу студено. Стабилното и суво време ќе продолжи и во првите денови од новата 2023 година.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски со најнова временска прогноза – еве какво време нè очекува!

Реклама


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

И понатаму продолжува ДОЛГИОТ ПЕРИОД на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко.

Особено во ноќните, утринските и во претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и на ниска облачност, која понекаде би можела да се задржи во поголем дел од денот, па на тие места и максималните дневни температури ќе останат пониски.

Инаку утринските температури и понатаму понекаде ќе се спуштаат под нулата а максималните дневни температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, локално истите можно е да се искачат дури и над 15 степени.

Во Скопје продолжува ДОЛГИОТ ПЕРИОД на стабилно и суво време со магла и ниска облачност, особено во ноќните, утринските и претпладневните часови. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 5 и 9 степени.

За време на Новогодишната ноќ времето ќе биде стабилно и суво без врнежи, а нема да биде и многу студено. Стабилното и суво време ќе продолжи и во првите денови од новата 2023 година.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО