Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСПОРТ„Уште една ноќ заедно“: Ќерката на Пеле објави тpoгaтелна фотографија

„Уште една ноќ заедно“: Ќерката на Пеле објави тpoгaтелна фотографија

-Реклама-


Ќерката на бразилската фудбалска легенда Пеле доцна синоќа на Инстаграм објави трогателна фотографија од нејзиниот татко во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло.

„Продолжуваме да бидеме тука, во борба и верба. Уште една ноќ заедно“, напиша Кели Насименто.

Нејзините зборови беа придружени со фотографија на која се гледа како таа го гушка татко ѝ додека тој лежи на болнички кревет. На фотографијата може да се види и внуката на Пеле, Софија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

„Уште една ноќ заедно“: Ќерката на Пеле објави тpoгaтелна фотографија

Реклама


Ќерката на бразилската фудбалска легенда Пеле доцна синоќа на Инстаграм објави трогателна фотографија од нејзиниот татко во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло.

„Продолжуваме да бидеме тука, во борба и верба. Уште една ноќ заедно“, напиша Кели Насименто.

Нејзините зборови беа придружени со фотографија на која се гледа како таа го гушка татко ѝ додека тој лежи на болнички кревет. На фотографијата може да се види и внуката на Пеле, Софија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО