Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Трагедија: 22-годишниот француски фудбалер зacтpeлан на улица!

-Реклама-


Млад фудбалер во францускиот клуб Обањ го загуби животот откако настрада во пpeстрелка со огнено оpyжjе.

Се работи за Адел Сантана Менди, кој имаше 22 години. Тој бил жртва на огромен број иcтрели кои веднаш му пресудиле и починал на самото место. Оваа информација ја потврди и неговиот клуб Обањ. Полицијата во Марсеј пронашла дури 27 чаури на местото на смртта.

Инаку, во минатото Менди бил дел од младинските категории на Олимпик Марсеј, меѓутоа откако не успеал да се наметне заминал во ниските лиги во Франција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија: 22-годишниот француски фудбалер зacтpeлан на улица!

-Реклама-


Млад фудбалер во францускиот клуб Обањ го загуби животот откако настрада во пpeстрелка со огнено оpyжjе.

Се работи за Адел Сантана Менди, кој имаше 22 години. Тој бил жртва на огромен број иcтрели кои веднаш му пресудиле и починал на самото место. Оваа информација ја потврди и неговиот клуб Обањ. Полицијата во Марсеј пронашла дури 27 чаури на местото на смртта.

Инаку, во минатото Менди бил дел од младинските категории на Олимпик Марсеј, меѓутоа откако не успеал да се наметне заминал во ниските лиги во Франција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО