Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Славчо Попоски: Какво ќе биде времето во првите денови на 2023 година?

-Реклама-


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

Продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време, повремено со мала до умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко, додека по котлините и понатаму ќе биде пооблачно и магливо, со што и температурите преку ден ќе останат пониски.

Во Скопје исто така останува пооблачно и магливо, но и релативно постудено.

Максималните температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, додека локално истите ќе се искачуваат дури и над 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови на 2023 година продолжува стабилното и суво време со НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ температури на воздухот, снег нема да има и на Скијачките центри.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски: Какво ќе биде времето во првите денови на 2023 година?

-Реклама-


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

Продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време, повремено со мала до умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко, додека по котлините и понатаму ќе биде пооблачно и магливо, со што и температурите преку ден ќе останат пониски.

Во Скопје исто така останува пооблачно и магливо, но и релативно постудено.

Максималните температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, додека локално истите ќе се искачуваат дури и над 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови на 2023 година продолжува стабилното и суво време со НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ температури на воздухот, снег нема да има и на Скијачките центри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО