Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Повреден е 45-годишен маж

-Реклама-


На 24.12.2022 во 18.45 часот било пријавено дека во близина на с.Горобинци, во правец од Свети Николе кон Скопје, патничко возило „мерцедес“ со штипски регистарски ознаки, управувано од П.М.(45) од Свети Николе, излетало надвор од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Повреден е 45-годишен маж

-Реклама-


На 24.12.2022 во 18.45 часот било пријавено дека во близина на с.Горобинци, во правец од Свети Николе кон Скопје, патничко возило „мерцедес“ со штипски регистарски ознаки, управувано од П.М.(45) од Свети Николе, излетало надвор од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО