Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Славчо Попоски: Продолжуваат НАТПРОСЕЧНО високите температури!

-Реклама-Продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време повремено со мала до умерена локална облачност. Исто така повремено и локално ќе има и позначителна облачност, но врнежи не се очекуваат.

По одделни котлини и понатаму и тоа особено во ноќните, утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла и на ниска облачност.

Температурите наутро и понатаму понекаде ќе се спуштаат под нулата, додека максималните дневни температури и понатаму ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови од новата 2023 година продолжува стабилното, суво и натпросечно топло време преку ден.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски: Продолжуваат НАТПРОСЕЧНО високите температури!

-Реклама-Продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време повремено со мала до умерена локална облачност. Исто така повремено и локално ќе има и позначителна облачност, но врнежи не се очекуваат.

По одделни котлини и понатаму и тоа особено во ноќните, утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла и на ниска облачност.

Температурите наутро и понатаму понекаде ќе се спуштаат под нулата, додека максималните дневни температури и понатаму ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови од новата 2023 година продолжува стабилното, суво и натпросечно топло време преку ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО