Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИНОВИ ИНФОРМАЦИИ: Еве што е пронајдено во големата акција на Табановце!

НОВИ ИНФОРМАЦИИ: Еве што е пронајдено во големата акција на Табановце!

-Реклама-За време на синоќешната акција на полицијата и Обвинителството за организиран криминал и корупција била пронајдена кутија со евра, долари, турски лири, швајцарски франци и денари, потврдуваат за ТВ Телма полициски извори.

Синоќа на граничниот премин Табановце полицијата и ОЈО ГОКК спроведе заедничка акција како дел од истрага за злоупотреба на гранични полицајци и цариници. Ова предизвика повеќечасовен застој за влез на патниците во Македонија.

„Во координација со ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција спроведуваме заедничка акција на ГП Табановце. Утре ќе имаме детали“, соопшти вчера МВР.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

НОВИ ИНФОРМАЦИИ: Еве што е пронајдено во големата акција на Табановце!

РекламаЗа време на синоќешната акција на полицијата и Обвинителството за организиран криминал и корупција била пронајдена кутија со евра, долари, турски лири, швајцарски франци и денари, потврдуваат за ТВ Телма полициски извори.

Синоќа на граничниот премин Табановце полицијата и ОЈО ГОКК спроведе заедничка акција како дел од истрага за злоупотреба на гранични полицајци и цариници. Ова предизвика повеќечасовен застој за влез на патниците во Македонија.

„Во координација со ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција спроведуваме заедничка акција на ГП Табановце. Утре ќе имаме детали“, соопшти вчера МВР.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО